You are currently viewing Apsilankymas šv. Arkengelo Mykolo bažnyčioje

Apsilankymas šv. Arkengelo Mykolo bažnyčioje

M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas bei Asociacija Krikščionių sąjungos jaunuomenė pristatė pirmą kartą atliekamą programą „ŠIRDIS RAMYBĖS ILGISI“.

Šis sumanymas kilo dėl to, jog „Kultūros barai“ 2018 7/8 žurnale buvo patalpintas Klaipėdos universiteto istorijos krypties doktoranto mgr. Dainiaus Elerto straipsnis „Laivininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis“. Jame rašoma, kad 1907 m. M. K. Čiurlionis, kartu su broliais Stasiu ir Jonu, valtimi nuo Druskininkų iki Jurbarko Nemunu plukdė užsakytą ir M. K. Čiurlionio nutapytą šv. Roko paveikslą. Šis paveikslas nėra tipinis M. K. Čiurlionio darbas, nes dailininkas labai retai imdavosi religinės tapybos ir aliejinių dažų.

Šv. Rokas laikomas ligonių globėju. O paveikslas „…turėjo papuošti Jurbarke statomą (1901–1907) mūrinę Švč. Trejybės bažnyčią.“ Tačiau, „…Esą Jurbarko klebonas nusprendė, kad jis per mažas altoriui ir pasiūlė įsigyti kitapus Nemuno stovinčiai medinei Kaimelio Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčiai.“ Ir taip M. K. Čiurlionio nutapytas šv. Roko paveikslas atsirado Kaimelio Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios „…šoniniame (kairiajame) altoriuje…“ Dabar šis M. K. Čiurlionio nutapytas šv. Roko paveikslas randasi Nacionaliniame M.K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune (laikinai deponuotas). Bet būtent tai dienai, – Šv. Roko atlaidų progai paveikslas vėl grįžo į savo vietą.

M. K. Čiurlio kultūros ir paveldo fondas kartu su Asociacija Krikščionių sąjungos jaunuomene, suorganizavo šį kultūrinį akcentą ir kvietė pasiklausyti Aušros Liutkutės (sopranas) ir Giedrės Gabnytės (vargonai) pirmą kartą atliekamą programą „Širdis ramybės ilgisi“.