You are currently viewing ESMINĖS BAŽNYČIOS VERTYBĖS NEGALI BŪTI KATALIKUI KOMPROMISO OBJEKTU.

ESMINĖS BAŽNYČIOS VERTYBĖS NEGALI BŪTI KATALIKUI KOMPROMISO OBJEKTU.

Klausimas: ’‘Kiek įvairiose šalyse aktuali problema, kai politikai viešumoje deklaruoja savo katalikiškas pažiūras, o balsuoja priešingai Bažnyčios mokymui?

-Atsakymas lyg ir paprastas. Nuo politikų veidmainystės neapsaugota nė viena šalis. Kuo principingesni ir neabejingesni rinkėjai, tuo mažiau veidmainių jie išrenka. Tačiau dabar turime laikotarpį, kai Bažnyčios bazines tiesas mėginama sunaikinti iš vidaus.

Deja, pasikeitus požiūriui į šeimą ir gyvybę, ji taptų nebe Katalikų Bažnyčia. Nebūkime naivūs – dauguma to siekiančių „katalikų“ puikia supranta, ką daro.

Dievas juos vertins. Mums gi tiesiog reikia, nebijant bei nepataikaujant kitos pusės propagandai, saugoti pagrindines Bažnyčios tiesas.

Laikausi nuomonės, kad esminės Bažnyčios vertybės negali būti katalikui kompromiso objektu. Yra toks senas anekdotas. Kareiviui užduoda klausimą „Ar skraido krokodilas?“, kareivis atsako – „Žinoma, kad ne!” Tada jam primena, kad generolas mano, kad skraido. Kareivis pagalvoja ir sako: „Tada skraido, …tik labai žemai“. Stebėjau daug save katalikais laikiusių ir dabar tai deklaruojančių tokių kareivių, kuriems politinio vado atvaizdas vertingesnis nei Dievo.“

Daugiau:
https://www.laikmetis.lt/rimantas-jonas-dagys-baznycios-vertybes-negali-buti-katalikui-kompromiso-objektu/