You are currently viewing Viktoro Orbano palaikymas Krikščionių Sąjungai

Viktoro Orbano palaikymas Krikščionių Sąjungai

Rimantas Jonas Dagys, Viktoras Orbanas

Lietuvos naujos politinės jėgos – Krikščionių sąjungos pirmininkas Rimantas Jonas Dagys ir Vengrijos „Fidesz“ pilietinės sąjungos partijos vadovas, šalies Ministras Pirmininkas Viktoras Orbanas sutarė bendradarbiauti saugant Europą sukūrusias vertybes, kovojant su pandemijos pasekmėmis ir kuriant krikščionišką Europą.

„Su Vengrijos Ministru Pirmininku aš ir mano kolega Egidijus Vareikis susipažinome prieš gerą dešimtmetį Pasaulio Katalikų parlamentarų forume, dalyvavome ne viename tarptautiniame renginyje. Teko aptarti daugelį svarbių pasaulio politikos, ypač krikščionis-politikus jaudinančių problemų, tokių, kaip Europos integracijos krikščioniškų pagrindų išsaugojimas, persekiojamų krikščionių padėtis pasaulyje ir pan. Ne paslaptis, kad kai kuriais politikos klausimais mūsų nuomonės skiriasi, tačiau mus vienija noras kurti krikščionišką Europą, kokia buvo sumanyta Europos integracijos pradininkų planuose. Dėl šio tikslo mūsų partijoms labai svarbu bendradarbiauti. Mes palaikome ryšius su panašiai mąstančiais parlamentarais iš daugelio šalių“ pranešė Krikščionių sąjungos pirmininkas dr. Rimantas Jonas Dagys“, gavęs laišką iš Vengrijos premjero Viktoro Orbano. Laiške rašoma: „ sveikinu Jus įkūrus naują partiją ir linkiu jai kuo didžiausios sėkmės. Esu įsitikinęs, kad po šios pandemijos Europa, kuri atgimė vertybine prasme, toliau galės būti kuriama tik stiprinant krikščioniškus demokratijos principus ir tvirtai įsipareigojant laikytis konservatyvių mūsų politinių bendruomenių pagrindų. Laukia sunkūs laikai, kuomet mums reikės drąsių kovotojų ir tikrų draugų, todėl nuoširdžiai tikiuosi jūsų paramos ir ateinančiais metais “.

Katalin Novak, Vengrijos „Fidesz“ pilietinės sąjungos vicepirmininkė ir tarptautinė sekretorė Vengrijos ministrė Šeimai, atsiuntusi Vengrijos premjero laišką rašo: „ Tikiuosi, kad galėsime susitikti ir aptarti vidaus ir užsienio reikalus, kai tik tą padaryti leis visuomenės sveikatos padėtis”.

Krikščionių sąjungos pirmininkas, LR Seimo narys dr. Rimantas Jonas Dagys