You are currently viewing Širdis ramybės ilgisi

Širdis ramybės ilgisi

M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas bei Asociacija Krikščionių sąjungos jaunuomenė 2022 m. rugpjūčio 21 d. (sekmadienį) 13.30 val., po Šv. Roko atlaidų, Kaimelio Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje (Aušros g. 4, Kiduliai, Šakių rajonas), pristatys pirmą kartą atliekamą programą „ŠIRDIS RAMYBĖS ILGISI“.

Šis sumanymas kilo dėl to, jog „Kultūros barai“ 2018 7/8 žurnale buvo patalpintas Klaipėdos universiteto istorijos krypties doktoranto mgr. Dainiaus Elerto straipsnis „Laivininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis“. Jame rašoma, kad 1907 m. M. K. Čiurlionis, kartu su broliais Stasiu ir Jonu, valtimi nuo Druskininkų iki Jurbarko Nemunu plukdė užsakytą ir M. K. Čiurlionio nutapytą šv. Roko paveikslą. Šis paveikslas nėra tipinis M. K. Čiurlionio darbas, nes dailininkas labai retai imdavosi religinės tapybos ir aliejinių dažų.

Šv. Rokas laikomas ligonių globėju. O paveikslas „…turėjo papuošti Jurbarke statomą (1901–1907) mūrinę Švč. Trejybės bažnyčią.“ Tačiau, „…Esą Jurbarko klebonas nusprendė, kad jis per mažas altoriui ir pasiūlė įsigyti kitapus Nemuno stovinčiai medinei Kaimelio Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčiai.“ Ir taip M. K. Čiurlionio nutapytas šv. Roko paveikslas atsirado Kaimelio Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios „…šoniniame (kairiajame) altoriuje…“ Dabar šis M. K. Čiurlionio nutapytas šv. Roko paveikslas randasi Nacionaliniame M.K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune (laikinai deponuotas). Bet būtent tai dienai, – š. m. rugpjūčio 21 d., – Šv. Roko atlaidų proga paveikslas vėl grįš į savo vietą.
M. K. Čiurlio kultūros ir paveldo fondas kartu su Asociacija Krikščionių sąjungos jaunuomene šiais metais ketino organizuoti ir atkartoti brolių Čiurlionių kelionę Nemunu valtimis, baidarėmis, plaustais ir/ar kt. nuo Druskininkų iki Jurbarko ir paskui Kaimelio (Šakių raj.) Tokia kelionė su tokia intencija, būtų organizuojama pirmą kartą Lietuvoje. Deja, dėl įvairių techninių nesklandumų, tenka atidėti tokį sumanymą kitų, 2023 metų vasarai. Bet, kaip ir buvo numatyta šiemet, tokios kelionės pabaigoje, turėjo būti ir kultūrinis akcentas. Tai šį akcentą ir išlaikysime, – rugpjūčio 21 d. kviesime pasiklausyti Aušros Liutkutės (sopranas) ir Giedrės Gabnytės (vargonai) pirmą kartą atliekamą programą „Širdis ramybės ilgisi“