You are currently viewing Kitus mokome demokratijos, o patys?

Kitus mokome demokratijos, o patys?

Lietuvą supurtė K. Bartaševičiaus skandalas, nors valdančiųjų propagandinė žiniasklaida nori mus įtikinti, lyg čia nieko ypatingo nėra. Žmones sunkiai įtikina valdančiųjų rodomas susirūpinimas ir apgailestavimai. Kas turi kiek fantazijos įsivaizduokime, koks būtų triukšmas, jeigu pagrindinis skandalo veikėjas būtų ne iš valdančiųjų, bet iš opozicijos pusės? Kiek žmonių tiki, kad iki tol nesiskundęs gyvenimu Seimo narys tarp savo kelionių į Čilę ir Indiją staiga netenka noro būti parlamentaru?

Palikime teisėsaugai aiškintis Seimo nariui teikiamų siaubingų kaltinimų pagrįstumą. Bet slaptos informacijos nutekinimas yra rimtas kaltinimas valdantiesiems. Tai iššūkis Lietuvos demokratinei sistemai. Žmonės nelabai ko besitiki iš šios sudėties daugumos. Žmonės šios sudėties daugumos šalies valdymo kvalifikacija nesižavi. Juk kiekvienam aišku, kad energetikos kainos, kai jas iš esmės diktuoja rytų diktatorius, nieko bendro neturi su rinkos santykiais, kurių naudą taip mėgsta akcentuoti daugelis mūsų politikos ekspertų. Vyriausybė vis tiek postringauja apie kažkokius elektros rinkos privalumus. Iš esmės mūsų sąskaita maitinami energijos tiekėjai – tarpininkai. Žmonės kenčia nuo kylančių kainų, bankai lobsta, o mūsų „ekspertai“ įtikinėja, kad taip yra natūralu… Kiekvienam aišku, kad kaupti pensijai šiuo nestabiliu pasaulyje laikotarpiu yra neišmintinga, nes kas žino mūsų ateit 30 metų į priekį, bet propagandistai aiškina, kad žmonės tiesiog kažko nesupranta. Galima būtų tęsti ir tęsti apie šios lytinės tapatybės beieškančios daugumos „darbus“.

Bet žmonės prie to jau priprato ir didelių vilčių į valdančiuosius nebededa. Jie vis dar tiki, kad apie demokratijos vertybes mūsų šnekantieji dar mėgina laikytis savo pačių kuriamų įstatymų. Bet vis daugiau žmonių galvoja, kad taip nebėra. Nes šio neeilinio skandalo atveju vietoj to, kad visuomenei kuo greičiau ir atviriau atsakiusį keliamus klausimus, vengiama sušaukti neeilinę sesiją, tuo akivaizdžiai rodant, kad valdžiai jų „demokratinės vertybės“ yra kitokios, nei kitiems. Juk jeigu Seimo vadovybė iš tiesų nutekino slaptą informaciją saviems, tai grubus nusižengimas po kurio, vargu, ar šios kadencijos Seimas galėtų tęsti savo darbą. Deja, atrodo apie tai visiškai nesusimąstoma. Nelabai daugumai rūpi , kad visa tai ženkliai didina žmonių nusivylimą demokratija. Seimas laiko egzaminą, rezultatus tuojau pamatysime.

Krikščionių sąjungos pirmininkas Rimantas Jonas Dagys

Daugiau: https://www.laikmetis.lt/dr-rimantas-jonas-dagys-kitus-mokome-demokratijos-o-patys/